De mooiste accommodaties in de Dolomieten om slow travel te ervaren
Home » De mooiste accommodaties in de Dolomieten om slow travel te ervaren
Overnachten in de Dolomieten, tal van opties heb je en dat is logisch want het gebied is groot en er zijn veel plekken in de Dolomieten die je als uitvalsbasis kunt nemen. Zelf overnachtte ik inmiddels meerdere keren in de Dolomieten – en ook nog eens in verschillende plekken, dus hoog tijd voor een lijstje met de mooiste accommodaties in de Dolomieten waar je het slow travel gevoel kan ervaren.
Nog voordat ik de receptie binnenloop zie ik vanuit mijn ooghoek de infinity pool. Hij is omringd door een klein laagje sneeuw en op de achtergrond zie ik de besneeuwde bergtoppen. Een wauw ontsnapt uit mijn mond. Het inchecken moet even wachten. En het duurt niet lang voordat de volgende wauw uit mijn mond komt. Bij het openen van mijn kamerdeur ben ik verbaasd over de ruime kamer waar ik binnenloop. Een zithoek, een aparte slaapkamer, een barretje, een keuken, een enorm balkon en dat allemaal met uitzicht op de bergen. De term appartement met de luxe van een hotel komt goed tot recht. Gelukkig hebben we voor het diner nog even tijd om gebruik te maken van de infinity pool en ontspannen hang ik over de rand om naar de bergen te kijken. Ik snap wel waarom My Daum een van de mooiste accommodaties is in de Dolomieten.
Samen met My Daum misschien wel een van de mooiste accommodaties in de Dolomieten. Twee keer bracht ik een bezoek aan Hotel Pfösl in Deutschnofen. Het hotel ademt sfeer uit. Bij binnenkomst word je meegenomen aan een tafel en krijg je eerst een drankje om alvast te genieten van de omgeving. Pfösl is verbonden met de natuur. Dat zie je overal terug. Zowel aan de binnen-als de buitenkant van het hotel, maar ook wanneer je plaatsneemt in het restaurant. Alle producten komen uit eigen omgeving, of van de boeren of het wordt zelf gemaakt. Na een actieve dag buiten is er niets lekkerders dan ontspannen in de infinity pool. En laat die nu prachtig uitzicht hebben op de bergen, wat wil een mens nog meer.
In Steinegg vind je dit leuke familiehotel. Een fijne plek voor mensen die graag op de fiets de Dolomieten verkennen, maar ook voor wandelaars blijkt er genoeg te doen in de omgeving. Het hotel ligt in de regio Eggental waar ik genoeg leuke opties tegenkom zonder fiets. Op de eerste avond van mijn bezoek blijkt het pasta-avond te zijn. We mogen allemaal in de keuken ons eigen bord opscheppen met verschillende soorten pasta. De keuken blijkt overigens een enorm aanbod vega en vegan opties te hebben. Mijn kamer is gezellig en ook in de rest van het hotel hangt een gezellige sfeer.
Tijdens een bezoek aan de winter in de Dolomieten slaap ik in de Alpenrose in Carezza, een van de meest familievriendelijke skigebieden in de regio. Het is een ski-in hotel en je kunt de pistes vanuit je hotelkamer zien. Voordat we gaan inchecken gaan we dan ook eerst de piste op. Rond een uurtje of drie stoppen we na een intensieve dag skiën. We kunnen gelukkig direct onze kamer in en na twee dagen skiën lonkt het wellness gedeelte van het hotel. Niet veel later lig ik heerlijk in het zwembad dat deels in de buitenlucht ligt. Er valt nog steeds een beetje sneeuw naar beneden en het voelt magisch vanuit het water. Ik laat de spieren nog even ontspannen in het sauna gedeelte voordat ik heerlijk weg dommel op de schommelstoel bij het raam. Actief zijn in de bergen in combinatie met wellness maakt loom. Mijn kamer blijkt uitzicht te hebben op de piste en wanneer ik ‘s ochtends wakker word, zie ik de sneeuw naar beneden komen. Perfect om te wandelen vanuit het hotel en dat is wat we die dag gaan doen. Op naar het beroemde meer van Carezza in de Dolomieten.
Mijn allereerste kennismaking met de Dolomieten vindt plaats in Cortina. Met de bus vanuit Venetië rijd ik de Dolomieten binnen. De komende paar dagen ga ik de bergen in en Cortina d’Ampezzo is de plek die ik heb gekozen als uitvalsbasis. Hotel Olimpia ligt in het centrum van Cortina en het centrum kan ik wandelend vanuit het hotel verkennen. Ik heb een eenpersoonskamer geboekt en die blijkt perfect te zijn voor mijn reis door de Dolomieten. Het is geen hotel zoals My Daum, maar een iets meer basic hotel van alle gemakken voorzien. Vanuit Cortina maak ik wandelingen naar Lago di Sorapis en Cinque Torri.
Aangezien de Dolomieten groot zijn, kies ik voor een tweede uitvalsbasis deze reis. Met de bus reis ik naar Toblach en daar overnacht ik in Hotel Sole – Sonne. Een hotel dat iets duurder is dan het vorige hotel in Cortina. Logisch, want het hotel biedt verschillende wellnessfaciliteiten en dat blijkt heerlijk na actieve dagen in de bergen. Mijn kamer kijkt uit op de bergen en na een actieve dag ga ik eerst op een van de stoelen in de tuin relaxen en duik daarna het zwembad en de sauna in. De luxe die ik mijzelf af en toe gun op reis. Vanuit Toblach maak ik wandelingen bij de Drei Zinnen, Lago di Braies en de Bonner Hütte.
Voor de regio Val Gardena kies ik een hotel in Selva. Opties genoeg in de regio en door het gratis openbaar vervoer – je krijgt een ov kaart wanneer je hier overnacht- maakt het eigenlijk niet uit waar je slaapt. Mijn oog valt op Garni Bondi net iets buiten het centrum, tegen de bergen aan. Het is een typisch hotel met een Oostenrijks tintje. Ik krijg een kamer aan de voorkant en vanaf mijn balkon kijk ik uit over de bergen. Geen moment verveel ik mij wanneer ik buiten zit, zeker niet wanneer de lucht roze kleurt in de avond. Vanuit mijn hotel wandel ik naar de Stevia en bezoek ik de Seceda.
Met Your Travel Guide wil ik je inspireren om te onthaasten in het leven, om langzamer te reizen, een andere manier van reizen toe te passen en bijzondere ervaringen op te doen. Om slow travel toe te passen in je reizen. Mijn liefde voor lijstjes komt terug in dingen die je kunt doen op bestemmingen, niet dingen die je moet doen. Neem de tijd om te reizen.
Ontvang de nieuwste slow travel tips, inspirerende routes en unieke overnachtingen in je inbox.
Beheer cookie toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.