Reistips New York
Overnachten
Overnachten in New York is duur. Zeker wanneer je in Manhattan blijft. Een hostel kan een optie zijn, maar dan ben je wat minder luxe uit. Overnachten in Brooklyn en Queens kan natuurlijk ook. Beide wijken zijn redelijk in opkomst en ook leuk om te verkennen. Benieuwd wat de leukste wijken in New York zijn om te overnachten? Of wil je liever in Brooklyn overnachten?
Hoe lang verblijven
Je kunt een week maximaal vullen met bezienswaardigheden in New York. Er is zoveel te doen, dat je keuzes moet maken. En dat is zeker een aanrader om te doen voordat je de eerste keer naar New York vertrekt, maak globaal een planning met wat je wil zien. Denk aan bezienswaardigheden als Central Park, Governor Island, het Vrijheidsbeeld en Ellis Island, The High Line, Empire State Building of het maken van een helikoptervlucht in New York.
Voor een stedentrip New York raad ik je minimaal 5 dagen aan, maar het liefst een week. Inmiddels ben ik al een aantal keren in New York geweest en heb nog lang niet alles gezien in de stad. Daarentegen blijven ook de dingen die ik al bezocht heb nog steeds trekken. New York kun je het hele jaar door bezoeken. Een mooie periode is de winter in New York, met de kerstsfeer in de stad, maar ook de zomermaanden zijn heerlijk, overigens moet je dan wel tegen de warmte kunnen.
Leuke eetplekken in New York
Als er een plek is met veel leuke hotspots, dan is het New York wel. Ontbijt, lunch en diner, plekken genoeg om uit eten te gaan. Het fijne aan een stad als New York is dat er veel opties zijn voor iedereen, low budget of welke keuken, er is altijd wel een optie. Ook zijn er een aantal leuke food markets in New York, altijd fijn in gezelschap of als je low budget een hapje wilt eten.
Reizen naar en in New York
Vliegtickets voor New York heb je al rond de 500 euro. Zeker in het de minder aantrekkelijke maanden is dit echt je max dat je moet uitgeven voor een ticket. In het hoogseizoen en de vakanties kan het zijn dat je net iets meer kwijt bent. Bekijk hier de mogelijkheden voor vliegtickets naar New York.
Aangekomen in New York, vaak op JFK of Newark, heb je verschillende mogelijkheden om in Manhattan te komen. Je kunt met het ov die kant op, maar er ook voor kiezen om een gedeelde shuttle te nemen. Zelf vond ik het een fijne manier, je wordt voor de deur van je hotel afgezet, de kosten verschillen niet veel en je hoeft niet zelf uit te zoeken hoe je er komt.
In New York zelf raad ik je aan een metrocard te kopen. De afstanden lijken soms klein, maar dat valt vies tegen. Zeker als je lange tijd in New York bent is het handig om energie te besparen, je loopt al genoeg in de stad. Het fijne aan de metro in New York is dat je met een kaartje de hele stad door kunt, er zijn geen zones. Zo kun je vanaf de Bronx reizen naar Coney Island voor 1 tarief. Een weekkaart voor de metro kan zeker uit tijdens je verblijf!